Knižné tipy #1

Knižné tipy 1 - Bonio.sk

Máj je mesiac lásky, mnohých tradícií a sviatkov. Je často považovaný za jeden z najkrajších mesiacov roka. Všetko kvitne a celá príroda ukazuje svoju krásu. Na rozkvitnutých stromoch poletujú včielky, všade sa ozýva spev vtákov a slniečko príjemne hreje.

Okrem prebúdzajúcej prírody sa máj vyznačuje aj množstvom významných udalostí. Jedným z nich je aj stavanie májov, stromov, ktoré symbolizujú víťazstvo jari nad zimou a znovu sa obnovujúcej prírody a lásky.

Z ďalších významných dátumov sú dôležité najmä 1. a 8. máj. História sviatku práce sa traduje už vyše 120 rokov, no a druhý dátum je snáď ešte oveľa dôležitejší. Deň víťazstva nad fašizmom je dňom, kedy sa oslavuje koniec 2. svetovej vojny v Európe a kedy by sme mali vzdať hold všetkým, ktorí sa obetovali v boji za našu slobodu.

Tento máj však bude iný ako tie po minulé roky. Kvôli koronavírusu si ho nemôžeme užiť tak, ako sme zvyknutí. Musíme sa vzdať mnohých osláv a udalostí a väčšinu času budeme tráviť doma. Čas strávený v karanténe si však môžete spríjemniť nejednou skvelou knihou. V tomto článku vám prinášame tipy na 3 knižné novinky, ktoré vychádzajú v máji. Na záver však pre vás máme pripravený aj jeden bonus.

1. Škandalózny vojvoda

Autorkou knihy Škandalózny vojvoda je Gaelen Foley, populárna autorka historických romancí, ktorá sa teší veľkej obľube aj u slovenských čitateľov. Zvodca Jason Hawthorne, vojvoda Netherford, si nikdy nevšímal mladšiu sestru svojho najlepšieho priateľa. Dokonca jej dal jasne najavo, že medzi nimi nikdy nič nebude.

Keď sa však po šiestich rokoch znovu stretnú, je z Felicity krásna zrelá žena, ktorá nedávno zdedila slušný majetok. Vďaka novonadobudnutému bohatstvu sa začnú okolo nej motať rôzni muži. Jason sa pokúša Felicity pred nimi chrániť, a tak si mladá žena povie, že sa o Jasona pokúsi ešte jeden raz. Zahráva sa s ohňom, no dúfa, že tentoraz jej škandalózny vojvoda podľahne.

Škandalózny vojvoda

DO OBCHODU

2. Spomeň si na lásku

Titul Spomeň si na lásku rozpráva príbeh Kailey Crane, ktorá si pri romantickej večeri so svojim snúbencom Ryanom uvedomí, aké veľké šťastie ju v živote postretlo. Je zasnúbená s dokonalým mužom a večeria v jednej z najluxusnejších reštaurácií v Seattli. Pred reštauráciou stretne chudého zarasteného bezdomovca.

Chce mu dať krabicu s jedlom, keď v tom si uvedomí, že muž, na ktorého sa pozerá je jej životná láska, Cade, ktorý zmizol pred 10 rokmi. Počas nasledujúcich týždňov pomáha Kailey Cadeovi dať si život znovu do poriadku. Pri konfrontácií so starým vzťahom si však uvedomí, že sa bude musieť rozhodnúť čo a koho vlastne chce.

Spomeň si na lásku

DO OBCHODU

3. Bábkar

Bábkar je dojemný a provokatívny román od autora svetového bestselleru Sofiin svet. Učiteľ lingvistiky Jakop žije veľmi osamelo. Po ľudskom kontakte túži dokonca natoľko, že navštevuje pohreby cudzích ľudí a na smútočných hostinách sa púšťa do reči s pozostalými. Pri rozhovoroch s nimi si vymýšľa originálne príbehy, ktoré ho spájajú so zosnulými, a keďže je jazykovo zdatný, ako aj mimoriadne sčítaný, získava si nimi pozornosť hostí.

Napriek týmto vlastnostiam sa mu stále nedarí nikam zapadnúť, naopak, jeho príbehy vzbudzujú čoraz väčšie podozrenie a on sa začína do svojich výmyslov zamotávať čoraz viac. Ešteže ho zakaždým doma čaká jeho inteligentný priateľ Pelle. No ani on nie je skutočná živá bytosť.

DO OBCHODU

Bonus: Eknihy zdarma

Uvedomujem si, že v karanténe hľadá človek rôzne spôsoby ako sa zabaviť. Jednou z možností je aj prečítanie všetkých kníh, ktoré ste dlhšie odkladali. Pokiaľ však chcete v momentálnej situácii ušetriť peniaze a nechcete ich minúť na tucty kníh, tak pre vás mám riešenie.

Na webe databazeknih.cz nájdete momentálne vyše 1 300 ekníh, ktoré si môžete stiahnuť úplne zdarma.Medzi nimi nájdete aj také klasiky ako je Bíla nemoc, Jana Eyrová, Božská komédia, Hamlet a mnoho ďalších. Pokiaľ vám nevadí čítanie v českom jazyku ako aj to, že nebudete v ruke držať fyzickú knihu, tak neváhajte a vyberajte. Stiahnuť si ich môžete na tomto odkaze.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*