Knižné tipy #2

Knižné tipy 2 - Bonio.sk

Jún je šiesty mesiac v gregoriánskom kalendári. V starovekom Ríme bol zasvätený bohyni Junone, mladosti a mladým ľuďom. Dni sú už dostatočne dlhé, slnko rýchlo vychádza a neskoro zapadá. Stále kvitne väčšina zelene, hoci niektoré rastliny už dokvitli a produkujú prvé semená.

Prvý júnový deň sa oslavuje Medzinárodný deň detí. Myšlienka tohto dňa vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí v Ženeve v roku 1925. Zástupcovia zúčastnených krajín schválili deklaráciu, ktorá sa zaoberala chudobou, detskou prácou, vzdelaním a inými otázkami týkajúcimi sa detí na celom svete. Po konferencii viacero vlád vo svete zaviedlo v svojich krajinách takýto deň s cieľom urobiť deťom radosť.

Tohtoročný deň detí sa oslávi trochu netradične, a síce návratom detí do školských lavíc. Verím, že sa nájdu deti, ktoré budú šťastné, že sa konečne môžu vrátiť do školy a stretnúť sa so svojimi kamarátmi.

Určite sa uľaví aj rodičom, ktorí museli v tomto období zvládať viac profesií ako zvyčajne. Možno si konečne nájdu čas prečítať knihu, ktorú dlhšie odkladali alebo siahnu po novinke vychádzajúcej v júni. V nasledujúcich riadkoch vám preto prinášame tipy na 3 knižné novinky, na ktoré sa môžete tešiť v tomto slnkom zaliatom mesiaci.

1. Deň v starovekom Grécku

Kniha Deň v starovekom Grécku je určená najmä pre tých najmenších. Cestovateľ Viliam Všadebol pozýva deti a ich rodičov na ďalšiu dobrodružnú cestu do minulosti. Tentoraz sa vyberie do starovekého Grécka, kde ho čakajú úžasné dobrodružstvá. Deti sa dozvedia mnoho zaujímavých informácií, napríklad to, ako vznikla olympiáda, ktoré sú najznámejšie grécke báje a ako vyzeralo antické divadlo.

Kniha je skvelým spôsobom ako deťom poskytnúť vzdelanie zábavnou formou. Je nabitá zaujímavými informáciami, ktoré obohatia deti o nové poznatky, ale čo to sa určite dozvedia aj ich rodičia. Pokiaľ chcete rozšíriť obzory vašich ratolestí ešte o čosi viac, tak neváhajte siahnuť aj po prvom diely tejto série, ktorý je z obdobia starovekého Ríma.

Deň v starovekom Grécku

DO OBCHODU

2. Nemý svedok

Pri príležitosti storočnice tvorby fantastickej spisovateľky Agathy Christie a taktiež stých „narodenín“ jej legendárneho hrdinu – Hercula Poirota – vychádza detektívny román Nemý svedok v novom vydaní.

Keď bohatá dáma Emily Arundellová nešťastne spadne zo schodov, všetci ju presviedčajú, že na vine je jej nezbedný foxteriér Bob, ktorý nechal na schodoch gumenú loptičku. Čím dlhšie však Emily o svojom páde premýšľa, tým si je istejšia, že niekto z jej príbuzných sa ju pokúša zabiť, aby zdedil jej rozprávkové bohatstvo.

Napokon napíše list Herculovi Poirotovi a požiada ho o pomoc. List zo 17. apríla sa však oneskorí a k detektívovi sa dostane až koncom júna. Vtedy je však už Emily Arundellová dva mesiace mŕtva.

Nemý svedok

DO OBCHODU

3. Nezničiteľní

Počuli ste už o mužovi, ktorý aby prežil, pil žraločiu krv či dokonca vlastný moč? Hrdinovia v knihe Nezničiteľní čelili mnohým hrozbám, sužoval ich treskúci mráz, rozbúrené more, dokonca i rútiaca sa lavína. Ocitli sa na samotnej hranici života a smrti.

Zmorení strachom, hladom a samotou však pozbierali všetku silu a odvahu, aby naplnili svoju neskonalú túžbu žiť. Príbehy zozbierané v tejto knihe vás budú šokovať, inšpirovať a vzbudia vo vás neskutočný údiv nad silou ľudského ducha.

Nezničiteľní

DO OBCHODU

To boli tipy na 3 knihy, o ktorých si myslíme, že by nemali chýbať v zbierke žiadneho správneho knihomoľa. Pokiaľ vás však náš výber neoslovil, tak nevadí. Určite si v kníhkupectve viete vybrať tú správnu  knihu, s ktorou prežijete horúce júnové večery.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*