Knižné tipy #3

Knižné tipy 3 - Bonio.sk

Júl sa v pôvodnom rímskom kalendári nazýval pôvodne Quintilis, čo znamená piaty. Po zavraždení Gaia Julia Caesara navrhol Marcus Antónius v rímskom senáte zmenu jeho názvu. Pôvodný názov Quintilis sa zmenil na Julius ako pripomienka mesiaca, v ktorom sa Caesar narodil.

Júl má 31 dní a je zvyčajne najteplejším mesiacom v roku. Okrem toho začínajú letné prázdniny. Deti si na chvíľu oddýchnu od školských povinností a vyberú sa na návštevu za svojimi starými rodičmi, do letných táborov alebo spolu s rodičmi na dovolenku.

V júli náš čaká aj jeden sviatok. Konkrétne sa jedná o Sviatok svätého Cyrila a Metoda, ktorý si pripomíname 5.júla. Júl majú v obľube aj ufológovia. Svetový deň UFO oslavujú pravidelne od roku 2001. Tento deň bol určený na výročie udalosti, kedy údajne v mestečku Roswell havarovala vesmírna loď 2.júla 1947.

Siedmy mesiac v kalendári je zvyčajne bohatý na zážitky. Stretnutia s príbuznými, dovolenky v zahraničí, výlety alebo rodinné chaty zaberú veľa času. V lete však nič nepadne tak dobre ako návšteva kúpaliska alebo jazera. Mnoho z vás si k vode so sebou určite vezme aj knihu. Preto vám v tomto článku prinášame tipy na 4 novinky, ktoré budú dostupné v tomto horúcom mesiaci.

1. Kréta – Lonely Planet

Kréta je kúzelný koberec utkaný z nádherných pláži, starovekých pokladov a rôznych zákutí zahrnujúcich rušné mestá, ale aj malebné dedinky, ktorých obyvatelia sa s vami radi podelia o svoje tradície, kuchyňu a vrúcnu pohostinnosť.

Túto knihu spísali 3 autori a zahŕňa v sebe popis 18 minojských rozvalín, 21 turistických trás a 113 nádherných pláži. Okrem toho je obohatená o fantastické fotografie a prehľadné mapy. Informáciám obsiahnutých v tejto knihe môžete veriť, pretože autori Lonely Planet osobne navštevujú všetky miesta, o ktorých píšu.

Kréta

DO OBCHODU

2. Klbko zmijí – Dominik Dán

Dominik Dán vo svojej novinke Klbko zmijí prináša príbeh o dvoch vraždách, ktoré spolu zdanlivo nesúviseli. Neznámy strelec popravil doma okresného prokurátora a dva dni na to aj kandidáta na starostu okrajovej mestskej časti. Korupčná aféra začne naberať jasnejšie kontúry, až keď sa detektívom podarí nájsť dobre schovanú asistentku zavraždeného prokurátora.

Z jej výpovedi naberie vyšetrovanie úplne nový smer, ktorý musia detektívi z oddelenia vrážd pred nadriadenými tajiť. Postupne narastá podozrenie, že im niekto z hora pozerá na prsty a snaží sa s prípadom manipulovať. Riešenie záhady dvoch brutálnych vrážd bude teda nesmierne bolestivé.

Klbko zmijí

DO OBCHODU

3. Inštitúcia – Stephen King

Uprostred noci na pokojnej ulici na predmestí Minneapolisu ozbrojené komando potichu zavraždí rodičov dvanásťročného Luka Ellisa a chlapca odvlečie do čierneho auta. Luke sa prebudí v Inštitúcií. Je v izbe, ktorá vyzerá ako jeho vlastná, len s tým rozdielom, že tam chýba okno.

Za dverami sú ďalšie dvere a za nimi sa nachádzajú deti ovládajúce telekinézu alebo telepatiu. Tieto deti slúžia jedinému účelu a ich život nemá nijakú cenu. Luke vie, že možností ako pomôcť sebe a svojim kamarátom je veľmi málo. Vyberá si medzi väčším a menším zlom – len ešte nevie, ktoré je ktoré.

Inštitúcia

DO OBCHODU

4. Voľný pád – Sandra Brown

Po románoch Krvavé spomienkyZrada prichádza Sandra Brownďalším strhujúcim trilerom. Keď pre nepreniknuteľnú hmlu skolabuje doprava na zemi aj vo vzduchu, jediný, kto si trúfne nasadnúť do kokpitu lietadla je Rye Mallet. Podujme sa doručiť tajomnú čiernu schránku do mestečka v Georgii, kde na ňu už netrpezlivo čaká doktor Lambert.

Po núdzovom pristátí striehne na Malleta nemilé prekvapenie. Namiesto doktora sa pri lietadle zjaví neznáma žena, a dožaduje sa vydania schránky. Rye odmietne, a tak sa chtiac-nechtiac zapletie do mimoriadne nebezpečnej hry. Zásielku totiž chce aj niekto iný – niekto, kto by bol pre ňu ochotný aj vraždiť.

Voľný pád

DO OBCHODU

Ak si v júli nájdete čas na knihu, tak určite odporúčame siahnuť po jednej z nášho výberu. Pokiaľ vás však tieto tituly nezaujali, tak si v kníhkupectve bux.sk môžete vybrať knihu podľa vlastných preferencií.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*