RECENZIA: Poznáš Európu?

Poznáš Európu spoločenská hra

Poznáš Európu? je náučno-vedomostná spoločenská hra od vydavateľstva Dajama. Táto hra je určená pre všetky zvedavé deti od sedem rokov a rovnako je vhodná aj pre dospelých. Bez ohľadu na vek, je vhodná pre všetkých, ktorí majú v obľube cestovanie.

Vďaka tejto hre spoznáte Európu a navyše sa aj otestujete, čo všetko o nej viete. Cieľom tejto hry je nielen zábava, ale i spoznávanie kultúry, umenia, prírody a histórie Európy.

Táto spoločenská hra sa skladá z dvoch ilustrovaných hracích plôch (plánov):

  • hrací plán Európa pre malých – určené pre deti vo veku od 7 až do 12 rokov
  • hrací plán Európa pre veľkých – určené pre staršie deti a dospelých

Súčasťou balenia sú štyria panáčikovia a hracia kocka. Okrem toho, hra obsahuje kartičky s otázkami, ktorých je viac ako 800 a obrázkové hádanky. K dispozície je presne :

  • 648 otázok pre staršie deti a dospelých
  • 162 otázok pre menšie deti

O hre

Táto náučno-vedomostná spoločenská hra je určená pre minimálne 2 a maximálne 4 hráčov. Hrá sa na dvoch hracích plochách pomocou panáčikov a pri každej správnej odpovedi sa hráč rýchlejšie približuje k cieľu.

Poznáš Európu - recenzia

Každý hráč hádže hracou kockou a podľa čísla na kocke sa posúva panáčik po hracej ploche. Podľa toho, kde sa panáčik nachádza sa následne odpovedá na otázky. Tie sa čítajú z kartičiek. Odpovede sa nachádzajú na druhej strane karty.

Na kartičkách v spoločenskej hre sú otázky z oblasti histórie, prírody, umenia a kultúry, ktoré sú rozdelené podľa jednotlivých európskych krajín. Samozrejmosťou sú rôzne zaujímavosti a nebude chýbať ani nejaký ten chyták.

V prípade, ak sa stane, že sa dvaja hráči stretnú na jednom políčku, tak v tomto prípade sa postavia vedľa seba (nevyhadzujú sa, ako je to napríklad v prípade spoločenskej hry Človeče, nehnevaj sa). Víťazom tejto náučno-vedomostnej spoločenskej hry sa stane ten hráč, ktorý čo najrýchlejšie prejde po hracích poliach a dostane sa do cieľa ako prvý.

Môj názor

Poznáš Európu? je zábavná, ale i veľmi náučná spoločenská hra, pri ktorej sa strieda radosť (z vedomostí, ktoré viete o Európe)  s údivom (nad tým, koľko a čo všetko ešte vlastne neviete o európskych krajinách).

Táto spoločenská hra je vhodná pre deti, ktoré sa môžu veľa naučiť o Európe. Dospelí, ktorí majú väčší prehľad a viac informácií o Európe, si budú musieť precvičiť svoje mozgové bunky a určite sa niečo nové i naučia. Niet pochýb o tom, že pri hre sa veľa nasmejete, ale zároveň si odnesiete aj nejaké tie znalosti či vedomosti.

Princíp tejto hry je skutočne veľmi jednoduchý, ale budete musieť aj premýšľať nad odpoveďami z kartičiek a nielen hádzať kockou. Pravdou však je, že pri tejto spoločenskej hre nemusíte vymýšľať žiadne stratégie a ani postupy, ako zvíťaziť. Vyhrá ten, kto vie dostatok informácií o Európe – bez ohľadu na to, či sa jedná o dieťa alebo dospelého.

Poznáš Európu - recenzia 2

Čo sa týka otázok, tak tie sú síce rozmanité, avšak z môjho pohľadu ako negatívum hodnotím, že pri viacerých hráčoch sa otázky opakujú. Takže správne odpovede si hráči môžu ľahko zapamätať a následne vo vhodnej chvíli použiť. Bolo by dobré, ak by vydavateľ poskytol možnosť dokúpenia nových kartičiek.

Zhodnotenie

Jedná sa o náučno-vedomostnú spoločenskú hru, pri ktorej zažijete kopec zábavy. Deti a dospelí sa v tejto hre dozvedia množstvo zaujímavých informácií o Európe – spoznajú kultúru, umenie, históriu, ale aj prírodu.

Hra je určená pre minimálne dvoch hráčov, takže ak nemáte nikoho v okolí (minimálne jednu osobu), tak si túto spoločenskú hru nezahráte.

Je to vynikajúca spoločenská hra, ktorá vám poskytne množstvo vedomostí a poznatkov o európskych krajinách, no ak hľadáte zábavnejšiu a teda aj jednoduchšiu spoločenskú hru, v takom prípade sa obhliadnite po inej hre. Táto spoločenská hra vám pomôže stráviť čas s rodinou i priateľmi a navyše sa v nej i veľa naučíte.

Ďalšie informácie:

Jazyk: slovenský
Počet hráčov: 2-4
Dĺžka hry: 60 minút
Typ hry: náučno-vedomostná
Vhodné od: 7 rokov
Rok vydania: 2017
Vydavateľstvo:  Dajama
Rozmery Balenia: 232 x 232 x 54 mm

Túto hru môžete zakúpiť v týchto obchodoch. Aktuálnu cenu sa dozviete po kliknutí na príslušné tlačidlo.

Martinus Panta Rhei Gorila.sk

Hodnotenie: 3/5

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*