RECENZIA: V kocke! – Príroda

V kocke! - príroda recenzia

V kocke! – Príroda je vedomostná hra od spoločnosti Albi, vďaka ktorej si precvičíte svoju pamäť a taktiež svoje vedomosti a znalosti o prírode.

Táto spoločenská hra je v minimalistickom kockovom balení a obsahuje 70 kariet. Z jednej strany majú karty obrázky prírody a na druhej strane sa nachádzajú otázky. Okrem toho hra obsahuje jednu kartu, na ktorej sa nachádzajú pravidlá hry (v slovenskom jazyku), jednu osemhrannú hraciu kocku a presýpacie hodiny.

O hre

Táto vedomostná hra je určená pre 1 – 8 hráčov. Celý princíp hry je jednoduchý – hráči si vyberajú karty. Každá karta má na jednej strane obrázokz druhej strany sú otázky týkajúce sa obrázka.

V spoločenskej hre V kocke ! – Príroda je ešte jedna karta, na ktorej sú pravidlá hry. Z jednej strany sú pravidlá hry pre jedného hráča a z druhej strany tej istej karty sú pravidlá hry pre 2 a viac hráčov.

Pravidlá hry V kocke! pre 1 hráča

Hráč si vyberie jednu kartu a za 10 sekúnd sa snaží zapamätať si jej obsah. Po uplynutí 10. sekúnd hráč kartu obráti a snaží sa odpovedať na všetky otázky, ktoré sa nachádzajú na druhej strane obrázkovej karty. Ak hráč odpovie na všetky otázky správne, ponechá si kartu a ak nie, vráti ju naspäť do škatule. Hra má trvať 10 minút.

V kocke príroda obrázkové karty a otázky

Pravidlá hry V kocke! pre 2 a viac hráčov

Ako prvý začne najmladší hráč. Zoberie si kartu zo škatule a otočí presýpacie hodiny. Kým sa presýpacie hodiny presypú (to je zhruba 10 sekúnd), dôkladne si musí prezrieť a zapamätať obsah obrázkovej karty. Následne podá kartu ďalšiemu hráčovi a musí hodiť kockou – prvý hráč odpovedá na otázku s číslom, ktoré padlo na kocke.

To znamená, že ak napríklad hodí 5, tak musí odpovedať na otázku číslo 5. Ďalší hráč (ktorému predchádzajúci hráč podal kartu) prečíta otázku a podľa obrázka na druhej strane karty s otázkami skontroluje odpoveď. Ak hráč odpovie na otázku správne, kartu si ponechá, ak nie, vráti ju naspäť do škatule. Následne pokračuje ďalší hráč. Vyhráva ten hráč, ktorý za desať minút nazbiera najviac kariet.

Hru si môžete stopovať – teda si sledujete čas 10 minút, prípadne sa dohodnite na dlhšom časovom období alebo si pred začatím hry určíte počet kôl.

Môj názor

Spoločenská hrá V kocke! – Príroda  je vhodná na precvičenie si krátkodobej pamäte a okrem toho hráči musia mať aj skutočne veľmi dobrý postreh. Táto spoločenská hra je určená pre deti od 8 rokov. Popravde si však neviem predstaviť, že deti v tomto veku by vedeli byť plnohodnotnými hráčmi.

Recenzia hry v kocke! - príroda

Dôvod je celkom jednoduchý. Hru sme hrali dvaja 30-roční a my sami sme mali problém na niektoré otázky odpovedať. Treba využívať logiku a každý hráč musí byť hlavne poriadne pozorný. Mnohé deti v tomto veku ešte nie sú dostatočne pozorné a nevedia tak dobre logicky uvažovať (samozrejme česť výnimkám). Práve preto si myslím, že táto hra je plnohodnotnejšia pre hráčov od 10 rokov a vyššie.

Veľké plus je, že táto spoločenská hra ponúka množstvo vedomostí a poznatkov z oblasti prírody. Takže určite si nevyberte protihráča, ktorý je milovníkom prírody a ovláda mnohé zaujímavosti a fakty zo sveta prírody.

Ďalšou výhodou je, že si hráči môžu regulovať dĺžku hry. K dispozícií je 70 kartičiek, takže táto spoločenská hra vás ani po dlhšej dobe určite neomrzí.

Zhodnotenie

Jedná sa o zábavnú hru, pri ktorej sa nielen deti, ale aj dospelí učia hrou. Táto spoločenská hra je ideálna na všímavosť, pozorovanie i pamäť. Je nabitá vedomosťami o prírode a výhodou je, že má jednoduché pravidlá.

Ak nemáte v blízkosti žiadnu spoločnosť rodiny alebo priateľov, tak táto spoločenská hra je ideálna aj pre vás, pretože je určená i pre jedného hráča. Navyše hra spája deti s dospelými – rozhodne sa pri nej nebudú nudiť deti a ani dospelí.

Je to vynikajúca hra, ktorá vám poskytne množstvo vedomostí a poznatkov z oblasti prírody, ale ak hľadáte viac jednoduchšiu a zábavnejšiu hru, pri ktorej strávite spoločný čas s rodinou alebo priateľmi, tak radšej siahnite po inej spoločenskej hre.

Ďalšie informácie:

Jazyk: slovenský
Počet hráčov: 1-8
Dĺžka hry: 10 minút
Typ hry: vedomostná
Vhodné od: 8 rokov
Rok vydania: 2016
Vydavateľstvo:  Albi
Rozmery balenia: 12 x 12 x 12 cm

Túto hru môžete zakúpiť v týchto obchodoch. Aktuálnu cenu sa dozviete po kliknutí na príslušné tlačidlo.

Martinus Panta Rhei Alza

Hodnotenie:  3/5

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*