Knižné tipy #7

Knižné tipy 7 - Bonio.sk

November je jedenásty mesiac v gregoriánskom kalendári. Jeho pôvod pochádza z rímskeho kalendára a pôvodne to bol deviaty mesiac v desaťmesačnom kalendári. Starý rímsky kalendár totižto poznal len desať mesiacov. Až druhý rímsky kráľ Numa Pompilius zaradil do kalendára ešte dva mesiace, a síce január a február.

Príroda v novembri je už takmer pripravená na zimný spánok. Svetla ubúda, lesy sú chladné, polia zorané a na lúkach je možné len s veľkou námahou nájsť posledné kvety. Za slnečných dní je vresovisko poslednou pastvou včiel a iného hmyzu.

November je mesiac, v ktorom oslavujeme dva sviatky. 1. novembra oslavujeme Sviatok všetkých svätých,  ktorý vznikol vo východnej kresťanskej cirkvi v štvrtom storočí ako spomienka na tých, čo pre vieru trpeli alebo pre ňu položili život. Je nasledovaný Pamiatkou zosnulých, ktorá sa už tradične spája s návštevou cintorínov a zapaľovaním sviečok na hroboch príbuzných.

17. november je pre zmenu Dňom boja za slobodu a demokraciu. Aj keď si ho väčšina ľudí spája s novembrom 89, história tohto sviatku siaha až do roku 1939, kedy nacisti uzavreli české vysoké školy, pričom množstvo študentov deportovali do koncentračných táborov. Je dôležité si tento sviatok pripomínať a uctiť si všetkých, ktorí bojovali a zomreli za našu slobodu.

Príroda v novembri už veľmi nepraje vonkajším voľnočasovým aktivitám. Ešteže my knihomoli vieme, ako si spríjemniť dlhé večery. Urobíme si teplý čajík, pohodlne sa usadíme do mäkkého kresla a do ruky si vezmeme dobrú knižku. V tomto článku vám dáme 4 tipy na tie, ktoré by to mohli byť.

1. Harry Potter box 1-7: 20. výročie vydania – Joanne K. Rowlingová

Zažite znova sedem magických rokov v Rokforte. Náš výber začneme špeciálnym boxom pri príležitosti 20. výročia slovenského vydania prvého príbehu ságy o chlapcovi s neobyčajnými schopnosťami. J.K. Rowlingová vytvorila svet, v ktorom jej hrdinovia Harry, Ron a Hermiona neustále fascinujú nielen deti, ale aj dospelých.

Kompletnému vydaniu vdýchol jedinečnú atmosféru svojou originálnou umeleckou tvorbou ilustrátor Adrián Macho. Nastúpte na Rokfortský expres spolu s Harrym a ďalšími študentmi a nechajte sa s nimi odviesť do Rokfortskej strednej školy čarodejníckej. Toto mimoriadne vydanie urobí radosť zberateľom, ako aj novej generácií mladých čitateľov.

Harry Potter box 1-7: 20. výročie vydania – Joanne K. Rowlingová

DO OBCHODU

2. Neznáma žena – Mary Kubica

Snažila sa utiecť. Ibaže pred neznámou ženou niet úniku. Krátko nato, ako sa Sadie a Will Foustovci presťahujú z rušného Chicaga do mestečka na malom ostrove v štáte Maine, dôjde v ich susedstve k chladnokrvnej vražde. Násilná smrť Morgan Bainesovej otrasie celou komunitou, no najviac zasiahne Sadie, ktorú znepokojuje aj temná minulosť jej rodiny.

Keď sa rozbehne policajné vyšetrovanie a Sadie sa ocitne medzi hlavnými podozrivými, rozhodne sa na vlastnú päsť vypátrať, čo sa vlastne stalo. Musí však byť veľmi opatrná, lebo čím viac toho zisťuje, tým viac si uvedomuje, že keď pravda vyjde najavo, bude to ona, kto príde o všetko.

Neznáma žena – Mary Kubica

DO OBCHODU

3. Bol som Mengeleho asistentom – Miklós Nyiszli

V roku 1944 obsadili nacisti Maďarsko a narýchlo sa pustili do masovej likvidácie židovského obyvateľstva. Väčšinu deportovali do vyhladzovacieho tábora v Osvienčime. Rovnaký osud postihol aj lekára Miklósa Nyiszliho. Mengele pri selekcii vyzval tých, čo študovali na nemeckých univerzitách a majú znalosti z patológie a forenznej medicíny, aby vystúpili z radu. Z päťdesiatich lekárov tak učinil len jeden – Miklós Nyiszli.

Je zázrak, že ako očitý svedok Mengeleho zvrátených, sadistických experimentov prežil. Nyiszli krátko po vojne ako jeden z prvých odhalil svetu všetky zverstvá, ktoré sa v táboroch diali v čase, keď väčšina ľudí zatvárala oči pred pravdou.

Bol som Mengeleho asistentom – Miklós Nyiszli

DO OBCHODU

4. Paulo Coelho – darčekový box – Paulo Coelho

Ako posledný tip sme si pre vás opäť prichystali kolekciu, tentokrát od svetoznámeho brazílskeho autora Paula Coelha. Vydavateľstvo Ikar prináša exkluzívne darčekové balenie s výberom kníh Paula Coelha, ktoré si získali milióny čitateľov po celom svete.

Vydajte sa spolu s jeho hrdinami na mystickú cestu hľadania šťastia a zmyslu života. Čaro a silné posolstvo príbehov tohto skvelého autora dotvára jedinečné prevedenie obálok od ilustrátora Petra Uchnára. Tento darčekový box obsahuje diela Alchymista, Alef, Na brehu Rio Piedra som si sadla a plakala, Piata hora a Pútnik z Compostely.

Paulo Coelho – darčekový box – Paulo Coelho

DO OBCHODU

Toto sú tipy na 2 knihy a 2 darčekové boxy pre všetkých milovníkov kníh. Pokiaľ vás tento výber veľmi neoslovil, tak neváhajte a navštívte obchod bux.sk. Určite si vyberiete knihu k vašej spokojnosti.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*