RECENZIA: Človeče nehnevaj sa

Človeče nehnevaj sa

Spoločenská hra Človeče nehnevaj sa je strategická hra od výrobcu DINO. Pozná ju takmer každý a kto ju nepozná, rozhodne by si ju mal vyskúšať zahrať. Zažijete pri nej skutočne veľký kopec zábavy.

Cieľom hry je, aby sa hráči pomocou svojich figúriek dostali do domčeka. Domček sú vlastne cieľové polia rovnakej farby, ktoré sa sústreďujú do stredu hracieho plánu. Kto sa do cieľa dostane prvý, tak vyhráva. Znie to jednoducho, ale počas hry môžu nastať rýchle zvraty.

O hre

Balenie spoločenskej hry Človeče nehnevaj sa obsahuje jeden obojstranný herný plán, celkom 24 figúrok (pre 6 hráčov – v šiestich farbách) a jednu hraciu kocku. Nechýba ani návod, ktorý je v dvoch jazykoch – v slovenčine i češtine.

K dispozícií je jeden obojstranný herný plán. Z jednej strany je herný plán, ktorý je určený pre štyroch hráčov a z druhej strany je herný plán určený až pre šiestich hráčov.

Spoločenská hra Človeče nehnevaj sa

Princíp hrania tejto spoločenskej hry je veľmi jednoduchý. Každý jeden hráč si zoberie štyri figúrky rovnakej farby (zelená, červená, modrá, žltá, fialová alebo čierna) a dá ich na polia označené písmenom B – treba si zvoliť také polia, akej farby sú figúrky. Jednu figúrku z nich treba postaviť na políčko štart, ktoré je označené písmenom A. Začne ten hráč, ktorý hodí na hracej kocke najvyššie číslo (prípadne súčet čísiel) a ďalší pokračuje ten hráč, ktorý je v smere hodinových ručičiek.

Platí jedna dôležitá zásada – ak padne na hracej kocke číslo 6, hráč musí v tomto prípade dať na štart ďalšiu figúrku. Ak však má všetky figúrky v hre, v takom prípade musí hodiť kockou ešte raz (alebo aj dvakrát, ak opäť padne na kocke číslo 6). Ak sa ktorýkoľvek hráč dostane so svojou figúrkou na obsadené pole, v takom prípade danú figúrku vyhadzuje (vráti na pole B). Vyhodená figúrka sa môže vrátiť do hry iba v tom prípade, ak hráč tej figúrky hodí na kocke číslo 6 – následne sa môže postaviť s figúrkou na štart a začne opäť pokračovať hre (s danou figúrkou odznova). Vyhráva ten hráč, ktorý sa ako prvý dostane so svojimi figúrkami do domčeka.

Môj názor

Spoločenská hra Človeče nehnevaj sa by nemala chýbať ani v jednej domácnosti či rodine. Môžete si ňou krátiť dlhé večery alebo jednoducho tráviť čas s rodinou.

Hra Človeče nehnevaj sa

Pre mňa je táto hra starou dobrou klasikou. Zaraďujem ju medzi moje najobľúbenejšie spoločenské hry. So súrodencami sme ju pravidelne hrávali a zažili sme pri nej kopec zábavy.

Čo sa týka negatív, tak určite vytýkam, že je k dispozícií len jedna hracia kocka. Nám sa v detstve veľakrát stalo, že sme kocku stratili a potom sme museli hľadať kocku z iných spoločenských hier. Bolo by ideálne, keby výrobca pribalil do balenia ešte jednu náhradnú. Okrem toho, figúrky sú plastové a duté, čo tiež hodnotím negatívne. Plast by mi ani tak nevadil, ale rozhodne by som ich nenechávala duté, ale skôr plné.

Zhodnotenie

Človeče nehnevaj sa je jednou z najobľúbenejších a najznámejších spoločenských hier. Jednoducho to je stará dobrá klasika a navyše za veľmi priaznivú cenu. Cena sa pohybuje zhruba od 5 do 7 eur.

Recenzia Človeče nehnevaj sa

Nejedná sa len o klasickú nudnú spoločenskú hru, pretože pri tejto hre sa budete tešiť z výhry, ktorá je na dosah, ale zároveň sa môžete v jednom okamihu i hnevať, pretože vás môže protihráč vyhodiť a opäť budete na začiatku.

Človeče nehnevaj sa je spoločenská hra, pri ktorej sa oplatí využiť taktické myslenie. Pri hre zažijete i dávku adrenalínu, pretože niekedy sa snaha dostať do cieľa premení na neľútostné súperenie  – pochopiteľne, každý jeden hráč chce byť v cieli prvý.

Ďalšie informácie

Jazyk: slovenský
Počet hráčov: 2-6
Dĺžka hry: 30 minút
Typ hry: strategická
Vhodné od: 6 rokov
Rok vydania: 2014
Vydavateľstvo:  Dino
Rozmery balenia (krabice): 333 × 230 mm

Túto hru môžete zakúpiť v týchto obchodoch. Aktuálnu cenu sa dozviete po kliknutí na príslušné tlačidlo.

Martinus Panta Rhei Gorila.sk

Hodnotenie: 5/5

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*