RECENZIA: 123 tipov pre online a affiliate marketing

RECENZIA: 123 tipov pre online a affiliate marketing - Bonio.sk

Iste ste si všimli, že nie vždy recenzujeme len klasickú beletriu. Niekedy sa nám do rúk dostane aj knižka, ktorá sa zameriava na sebarozvoj, financie alebo podnikanie. Jednou z takýchto knižiek je aj knižka 123 tipov pre online a affiliate marketing z dielne affiliate siete Dognet.

Vopred upozorňujem, že túto knižku najviac ocenia ľudia venujúci sa affiliate marketingu. Affiliate marketing je zarábanie vďaka provízii za sprostredkovanie predaja produktu alebo služby inej firmy. Aj tento web zarába prostredníctvom affiliate marketingu. Dúfam, že som vás teraz nijak nepohoršil, ale my sa tým nijak netajíme a je to uvedené aj na našej stránke O nás.

Najlepší príklad, ako vám affiliate marketing vysvetliť, sú tlačidlá na konci každej recenzie. V závere recenzií nájdete odporúčanie, v ktorom kníhkupectve si danú knižku môžete kúpiť. Pokiaľ kliknete na dané tlačidlo, tak sa dostanete do obchodu, a ak v tom obchode aj niečo nakúpite, tak my dostaneme za váš nákup malú províziu. Vás ako zákazníka sa táto provízia vôbec netýka a cena produktu nie je nijako navýšená.

Akurát tým podporíte len náš web a my vám tak aj naďalej budeme prinášať kvalitný obsah. Takisto by som rád podotkol, že táto skutočnosť nemá žiadny vplyv na objektivitu recenzií. Podobný web si môžete kľudne vytvoriť aj sami. Najlepšie na tom je, že v tejto knižke sa dozviete ako presne máte postupovať, aby ste to dosiahli.

Ste vášnivá čitateľka? Skvelé, s tým sa už dá niečo robiť. Založte si knižný blog, vytvárajte rebríčky kníh, recenzie na knihy, knižné novinky, odporúčanie na knižný darček pre mamu, otca, starých rodičov… Toto všetko ľudia vyhľadávajú a affiliate kampaní kníhkupectiev je hneď niekoľko, takže je vysoká šanca, že takýto blog bude zarábať.

Môj názor

Zhodou náhod daný úryvok z knihy skvele opisuje tento blog. Sám som bol prekvapený, keď som túto pasáž v knihe čítal. Vy však môžete spraviť web prakticky o čomkoľvek a nemusíte sa držať len knižnej oblasti. Túto knihu však oceníte aj v prípade, že pracujete v oblasti marketingu alebo vlastníte e-shop.

Kniha je rozdelená do niekoľkých tematických okruhov. V týchto okruhoch sa nachádzajú samotné tipy od jednotlivých špecialistov, na tú ktorú oblasť marketingu. Z toho dôvodu neodporúčam knihu čítať zaradom od prvej stránky po poslednú. Viem, je to trochu neobvyklé odporúčanie, ale myslím, že by vás to len zbytočne miatlo.

Pri čítaní knihy bude dosť závisieť na tom, kto ste ako osoba. Ja ako tvorca tohto webu som sa najprv venoval kapitolám venovaným affiliate marketingu, obsahovému marketingu a tvorbe webov a e-shopov. Pokiaľ by však knižku do rúk dostal správca sociálnych sietí, verím, že sa ako prvé začíta do kapitol venovaným práve sociálnym sieťam.

123 tipov pre online a affiliate marketing - recenzia

Až potom, ako som dočítal preferované tematické okruhy, som sa pustil aj do častí, ktoré ma zaujímali menej. Ako špecialista na konkrétnu oblasť možno ani nebudete chcieť prečítať všetky kapitoly. Možno vám bude stačiť prečítať si len o oblasti, ktorá je vám blízka. To vám však neodporúčam. Zaujímavé tipy viete nájsť naozaj v celej knihe, a to aj v kapitolách, o ktorých by ste to možno vôbec nepovedali. Koniec koncov, názov 123 tipov pre online a affiliate marketing táto knižka nemá len tak pre parádu.

Na druhú stranu, niekomu možno bude prekážať, že je kniha písaná pre taký široký záber ľudí. Tak napríklad v okruhu o affiliate marketingu nájdete kapitoly venované affiliate publisherom aj kapitoly, ktoré sa venujú inzerentom, pričom pre obe skupiny má affiliate marketing iný význam.

Takisto si myslím, že táto kniha nie je určená pre úplných laikov. Je dobré, pokiaľ sa už chvíľu pohybujete vo svete online marketingu alebo e-commerce a poznáte aspoň základné pojmy. Našťastie 123 tipov pre online a affiliate marketing nie je jediná kniha z dielne Dognetu. Je taktiež možné zakúpiť knižky Online marketing – tvorba zarábajúceho webu a Tvorba úspešného zarábajúceho blogu.

Prvú menovanú som čítal, a tá dokáže aj úplnému laikovi vysvetliť ako si vybudovať fungujúci web. Tú druhú som mal zatiaľ možnosť len prelistovať, ale štruktúrou aj obsahom sa podobala tej prvej. Čiže pokiaľ máte v pláne vybudovať svoj vlastný affiliate web a zatiaľ nemáte žiadne skúsenosti, tak siahnite najprv po jednej z týchto 2 knižiek. Až po jej prečítaní a získaní skúseností ju doplňte o 123 tipov.

Zhodnotenie

Musím konštatovať, že 123 tipov pre online a affiliate marketing je naozaj unikátny počin na slovenskom, ale aj českom trhu. Štefanovi Polgárimu, koordinátorovi tejto knižky, sa podarilo dať dokopy 51 profesionálov z oblasti marketingu a reklamy, ktorí sa s vami podelili o tipy, ktoré vás dokážu v práci alebo podnikaní posunúť o poriadny kus dopredu.

Niekomu možno bude vadiť, že knižka oslovuje príliš široké publikum, ale myslím si, že pokiaľ podnikáte alebo pracujete v online marketingu, prípadne e-commerce oblasti, tak by táto knižka rozhodne nemala ujsť vašej pozornosti. A ktovie, s kadenciou akou Dognet v poslednom období chrlí knižky sa v budúcnosti možno dočkáme niekoľkých 600 stranových kníh venujúcich sa detailne každej oblasti online marketingu a reklamy.

O tom, že Dognet nemláti len prázdnu slamu, ale naozaj vie ako vytvoriť fungujúci web, sa môžete presvedčiť, keď navštívite web bonipo.sk (nemýľte si názov s našim webom :)). Z informácií obsiahnutých v tejto knižke a trochou praxe sa možno aj vám raz podarí vytvoriť podobný web.

Ďalšie informácie

VYDAVATEĽSTVO: Affiliate sieť Dognet
ORIGINÁLNY NÁZOV: 123 tipov pre online a affiliate marketing
ROK VYDANIA: 2020
ŽÁNER: Marketing, reklama, médiá
POČET STRÁN: 608
VÄZBA: pevná

Túto knihu môžete nájsť v týchto e-shopoch. Aktuálnu cenu zistíte po stlačení príslušného tlačidla.

Martinus Panta Rhei bux.sk

Knižku však nemusíte hľadať len v kníhkupectvách. Je možné si ju zakúpiť aj priamo od Dognetu v ich obchode. Všetky knižky sú dostupné vo fyzickej kópií, ale aj ako e-knihy.

Hodnotenie: 4/5

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*