RECENZIA: Žena snov

Recenzia: Žena snov – Bonio.sk

Kniha Žena snov vás zaujme už len svojím názvom. To, že v nej nájdete presný návod ako sa ňou stať, vám nedovolí nechať ju ležať na polici kníhkupectva. Michal Kopecký, vzťahový kouč a autor knihy, nie je v tejto téme nováčik, o čom svedčí aj kvalita knihy.

Kniha Žena snov alebo 9 tajomstiev, ako byť neodolateľnou pre svojho vysnívaného chlapa je rozdelená do deviatich kapitol. Na začiatku knihy sa dozviete čo to o samotnom autorovi, ako sa k danej téme vlastne dostal a čo všetko si prežil so ženami na vlastnej koži. Asi ťažko by dokázal tak dobre radiť ženám, ak by najprv nemal niekoľkoročnú prax.

V samotných kapitolách knihy sa dozviete napríklad to, ako netolerovať neperspektívny vzťah a neuspokojiť sa s hocijakým chlapom, len aby ste nejakého mali, ako si veriť a určiť si svoju hodnotu a hranice, či to, ako dostať svojho vysnívaného chlapa. O tom, že má nás ženy prečítané, svedčia nasledujúce úryvky z knihy.

Keď sa ti nejaký chlap páčil, zrazu si to nebola ty. Nebola si pri ňom sama sebou, neustále si s ním chcela byť v kontakte a zrazu bol u teba na prvom mieste. Chcela si ho získať, a tak si bola ľahko dostupná, venovala si mu svoj čas, pozornosť, záujem, nemal pri tebe žiadne prekážky. Prejavovala si chlapom príliš veľký záujem a celá si sa im odovzdala. Tvoje koníčky, kamaráti a život išli bokom. Chcela si mu byť úplne oddaná. Nerob to.

Sprav svoj život tak sakra fantastickým, že budeš musieť rozmýšľať, kde tam ešte napraceš chlapa. Keď chlap takú ženu stretne, chce byť súčasťou jej úžasného života. A nebude sa obávať, že sa na neho pricucneš ako prísavka, ktorá nemá svoj život.

Neukáž celému internetu to, čo by malo zostať skryté  a malo by byť určené len pre oči tvojho vyvoleného. Neukáž holý zadok, hoci si odfotená v plavkách pri mori! Nech si chlap predstavuje, ako asi tvoje pozadie vyzerá. Nech pracuje jeho fantázia. Zaujmi chlapa svojím štýlom, hravosťou, dôvtipom a jedinečnosťou, nie iba tvojimi perami, prsiami či zadkom. Tie má každá.

Môj názor

Priznám sa, na začiatku knihy som bola trochu skeptická. Hovorila som si, že nejaký chlap tu ide rozprávať o tom, aká by mala byť žena snov. Budú to určite len samé chlapské ,,bludy.“ Veď to poznáte – blondína, veľké prsia, dlhé nohy, ktorá trávi deň aj noc za sporákom a neplytvá slovami. Ale dala som knihe šancu a dobre som spravila. Nič také som tam totiž nenašla.

Je vidno, že autor knihy Michal Kopecký, sa môže právom oslovovať titulom vzťahový kouč. Na vlastnej koži si zažil toľko situácií zo ženami, že presne vie, aká ma byť žena snov. Naozaj. Kniha je výborná. Je to jedna z troch najlepších kníh, aké som kedy čítala, ak nie aj najlepšia.

Mali by si ju prečítať všetky ženy, bez ohľadu na vek. V knihe sa nájdu všetky ženy, mladé, skúsené, neskúsené, slobodné, vydaté, zasnúbené, po rozchode, ale aj milenky, či večné partnerky bez posunu vo vzťahu. Kniha nie je len pre tie, čo si aktuálne hľadajú partnerov, je aj pre tie, ktoré sú vo vzťahu aj viac ako 20 rokov.

Recenzia: Žena snov – Bonio.sk

Nejdem vám rozprávať o tom, ako to mám so vzťahmi ja. Poviem vám len toľko, že v každej jednej z deviatich kapitol knihy som sa našla. Až mi niekedy bolo smiešne, ako ma autor odhadol, a že presne vie, čo potrebujem počuť, čo robím zle a ako by som sa mala chovať. Kniha mi do života dala veľa, veľmi veľa. Myslím, že sa v nej nájde úplne každá, lebo predsa len, robíme asi rovnaké chyby.

Naozaj baby, nie sú to len prázdne slová, autor nám na rovinu a bez príkras otvára oči ako sa máme správať voči chlapom, čo robíme zle, a ako to všetko vidia chlapi. Pútavý obsah knihy dopĺňa skutočnými príbehmi žien, čo čítanie príjemne osviežuje a zároveň uisťuje čitateľky, že v tom čo prežívame, nie sme samy.

Pred tým ako som siahla po knihe, som si povedala, že si úryvky v knihe, ktoré sa ma budú týkať a dajú mi niečo do života, budem značiť zvýrazňovačkou. Pravdu povediac, v knihe sa nenachádza dvojstrana, kde by som nemala niečo zvýraznené.

Kniha Žena snov je stručná, výstižná, jasná, bez zbytočných omáčok, a autor veľmi šikovne zhrnul rady do deviatych kapitol. Netreba tam nič viac dodať, už ju treba len prečítať. A neodkladajte ju ďaleko do police, nechajte si ju niekde po ruke, nech si vždy pripomeniete, aká má byť žena snov, aby ste sa vyvarovali chýb a sklamaní.

Zhodnotenie

Keď sa narodí malé bábätko, dajú sa v obchode kúpiť boxy na jeho privítanie, v ktorých sa nachádza všetko, čo bude v prvých dňoch svojho života potrebovať. Svoju recenziu ukončím tým, že ak by sa predávali narodeninové boxy pre dievčatá, ktoré práve dovŕšili dospelosť, určite by tam táto kniha nesmela chýbať. Aby hneď v začiatkoch svojho života poznali svoju hodnotu a vyvarovali sa množstva chýb, ktoré my ženy nevedomky robíme.

Ďalšie informácie

VYDAVATEĽSTVO: Magnet na ženy
ORIGINÁLNY NÁZOV: Žena snov
ROK VYDANIA: 2019
ŽÁNER: motivačná literatúra, rozvoj osobnosti
POČET STRÁN: 208
VÄZBA: mäkká

Túto knihu môžete nájsť v týchto e-shopoch. Aktuálnu cenu zistíte po stlačení príslušného tlačidla.

Martinus Panta Rhei Gorila.sk

Hodnotenie: 5/5

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*